podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Salwador - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Salwador - wiza, ambasady, przepisy

San Salvador     
salwador
Salwador - podróże do SalwadoruSalwador - mapa krajuSalwador - spis artykułów i galeriiSalwador - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeSalwador - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaSalwador - szczepienia, zdrowie, poradySalwador - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROSalwador - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOSalwador - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP przy pobytach do 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdu na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. Paszport powinien zachowywać ważność w dniach wjazdu i wyjazdu. Turysta powinien dysponować kwotą 150 USD na każdy dzień pobytu lub kartą kredytową. Służby imigracyjne mogą zażądać okazania biletu powrotnego lub umożliwiającego kontynuację podróży. Turystów podróżujących samolotem obowiązuje przy wyjeździe opłata lotniskowa w wysokości 30 USD. Opłata za przekraczanie granicy lądowej wynosi ok. 3 USD.
Informacje dla kierowców
Międzynarodowe prawo jazdy nie jest obowiązkowe, przy pobytach nie przekraczających 90 dni honorowane jest polskie prawo jazdy.
Podróżowanie po kraju
Nie ma ograniczeń.
Przepisy celne
Brak szczególnych regulacji prawnych co do wwożenia, wywożenia i wymiany pieniędzy. Przy wwozie większych kwot należy udokumentować źródło ich pochodzenia. Restrykcje celne nie odbiegają powszechnie przyjętych standardów.

Bezpieczeństwo
Bardzo wysokie zagrożenie przestępczością. W Salwadorze działają bezwzględne gangi młodzieżowe tzw. Maras; na porządku dziennym są napady rabunkowe z bronią w ręku, należy zachować daleko idącą ostrożność i unikać sytuacji konfliktowych.
Przydatne informacje
· Warto odwiedzić oficjalna stronę Instytutu Turystyki: www.elsalvadorturismo.gob.sv
· Transferów bankowych można dokonywać za pośrednictwem znanych banków międzynarodowych.
· Komentarze na temat polityki wewnętrznej kraju nie są mile widziane.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w San José (Kostaryka) akredytowany jest również w Republice Salwadoru.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Republiki Salwadoru
Joachim-Karnatz-Allee 47
D-10557 Berlin
tel.: (0-0 49 30) 206 466-0
fax: (0-0 49 30) 224 882 44
embasalva.rfa@t-online.de

Wydział Konsularny
congenalemania@t-online.de